Rekord Guinnessa

Rekord Guinnessa
21 wrz

Od soboty 30 września 2006r do niedzieli 1 października odbędzie się wielkie święto Karate Kyokushin w Dąbrowie Górniczej. W samym centrum miasta, vis a vis Pałacu Kultury swój kunszt pokażą karatecy podczas ustanawiania Rekordu Guinnessa w dwudziestoczterogodzinnym maratonie kopnięć techniką mawashi geri (kopnięcie po łuku). Ambitny plan zakłada wykonanie tej techniki 50 000 razy.
– Będzie to walka z własnym organizmem i słabością – mówi Artur Sroka, posiadacz czarnego pasa (3DAN), prezes Dąbrowskiego Klubu – zbliżenie się do założonego wyniku będzie sukcesem, pragniemy pokazać jak dużo wewnętrznej energii wyzwala trening karate. Na pewno się nie poddamy.
Na obserwatorów czekać będzie namiot pełen wspomnień z ostatnich dwudziestu lat, odkąd powstał Dąbrowski Klub Karate. Odważni i wytrwali będą mogli spróbować swych sił obok osób ustanawiających Rekord Guinnessa.


Na fasadzie budynku, tuż po zmroku wyświetlony zostanie film, tematycznie związany z Dalekim Wschodem.


Wśród osób zaproszonych na imprezę, świadków autentyczności Rekordu Guinnessa, znajdują się między innymi, Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Marszałek Województwa Śląskiego, Ambasador Japonii, Komendanci Policji i Straży Miejskiej, przedstawiciele władz lokalnych oraz autorytety Karate Kyokushin z Polski.


Tego typu wyczyn to duże obciążenie dla organizmu. Każdy z uczestników spędzi w sumie dwie i pół godzinny kopiąc, w równym, szybkim tempie.
Podziw budzi najstarszy uczestnik drużyny, Włodzimierz Bieniek, pierwszy czarny pas w Dąbrowie Górniczy.
– Za nic nie pozwoliłbym, aby ominęło mnie takie wydarzenie w historii klubu, który stał się częścią mojego życia. – mówi Bieniek.
– Sprężymy się, zrobimy 50 000 przed wieczorem i pójdziemy spać – żartuje Marek Wywiał, zdradzając dobre nastroje panujące w drużynie.
Organizatorem imprezy jest Dąbrowski Klub Karate przy współpracy z Urzędem Miasta Dąbrowa Górnicza, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz Polskim Związkiem Karate.