Rodzicu, czy wiesz jak niesamowity wpływ na Twoje dziecko ma trening karate?

Dąbrowski Klub Karate posiada w swej ofercie program treningowy skierowany do dzieci, odpowiadający ich potrzebom i predyspozycjom. Zaplanowany tak, aby uczyć, bawić i wychowywać.

Akademia Karate to wyjątkowa okazja do zapoznania się z metodyką treningów i zainteresowanie dziecka tym fascynującym sportem, sztuką i filozofią walki. Nasz program treningowy został opracowany z myślą o najmłodszych, we współpracy z ekspertami z dziedziny edukacji oraz rozwoju społecznego, fizycznego i emocjonalnego dzieci oraz młodzieży.

Akademia Karate oraz Treningi w Sekcjach są uzupełnieniem zajęć szkolnych.

Treningi pomagają rozwijać i poprawiać samodyscyplinę, poczucie własnej wartości, rozwój umysłowy oraz umiejętność ustalania i realizacji celów.

Rodzicu! Oto 5 powodów dla których Twoje dziecko powinno trenować karate:

1. Lepsze oceny w szkole, Karate uczy koncentracji.

Zwiększona koncentracja oznacza lepsze przyswajanie wiedzy i właściwe skupienie na rzeczach ważnych. Poprawa koncentracji pozwala przyswoić więcej wiedzy a to oznacza lepsze oceny zarówno w kwestii przedmiotów, jak również zachowania.

2. Lepsze zdrowie Karate Kyokushin to doskonały trening.

Dzięki niemu twoje dziecko będzie lepiej oddychać, lepiej jeść i lepiej spać. Dzieci uprawiające karate są szczuplejsze, wybierają zdrowsze pożywienie i uczą się dbać o siebie. Karate jest przeciwko paleniu papierosów i używaniu narkotyków. Ciężko znaleźć karatekę, który sięga po tego typu używki.

3. Kultura osobista

Dzieci w naszym klubie uczą się właściwych postaw, zrozumienia zależności uczeń-nauczyciel oraz szacunku. Podczas treningów dzieci uczą się dyscypliny poprzez sport. Rodzice i nauczyciele naszych podopiecznych nie muszą w kółko powtarzać swoich próśb. Karateka szanuje starszych i słucha co mają do powiedzenia. Karate opiera się na szacunku i życzliwości, a słowa „Proszę”, „Dziękuję”, „Przepraszam” są czymś powszechnym.

4. Pewność siebie

Prawdą jest, że Karate Kyokyshin rozwija pewność siebie u dzieci. Są one odważniejsze w wykorzystywaniu nadarzających się szans, robienia kroku na przód i realizacji celów, które wcześniej były nieosiągalne. Karateka uczy się, że ciężki trening w karate prowadzi do sukcesów sportowych, a następnie ten sam wzorzec przenosi do innych sfer życia. Wystarczy wiara w siebie i zaangażowanie w ciężką pracę. Takie właśnie podstawy daje trening karate. Pewność siebie prowadzi również do lepszych ocen w szkole, większego grona przyjaciół, lepszych wyników w sporcie i osiągnięć w życiu codziennym.

5. Samoobrona

Karate Kyokushin uczy dwóch rodzajów samoobrony. Pierwszy – fizyczny – oznacza zdobycie umiejętności bazujących na silę, sprężystości, koordynacji ruchowej i ogólnym zdrowiu. Umiejętności te pozwolą dziecku wyjść z sytuacji zagrożenia, gdy ich użycie będzie nieuniknione. Druga forma samoobrony to umiejętność prewencji zagrożeń. Dzieci uczą się obserwować i analizować codzienne sytuacje i unikać niebezpiecznych miejsc, ludzi czy wydarzeń. Karate uczy, że każda uniknięta walka, to walka wygrana. Druga forma samoobrony jest z pewnością bezpieczniejsza, natomiast Karate pomaga wyjść cało z każdego zagrożenia.

Jak rozpocząć przygodę z Karate Kyokushin?

Letnia i Zimowa Akademia Karate – przyjdź ze swoim dzieckiem na cykl bezpłatnych treningów w okresie wakacji, ferii zimowych lub podczas treningów otwartych.

Przedszkole Karate – przyjdż ze swoim dzieckiem na specjalne zajęcia dla najmłodszych.

Treningi w sekcjach – przyjdź na zajęcia, które odbywają się przez cały rok, równolegle do roku szkolnego http://terminatus.pl/grafik-zajec/

Więcej informacji: tel. 504-296-603 , mail: biuro@terminatus.pl.