DĄBROWSKI KARATEKA WRACA Z MEDALEM

Brązowy medal zdobył zawodnik Dąbrowskiego Klubu Karate - Michał Nowacki,  podczas rozgrywanych w Siemianowicach Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego w Karate Kyokushin.

To kolejny bardzo udany start tego zawodnika, który w ubiegłym roku startując w wielu turniejach krajowych sięgał po medale w tym również w Mistrzostwach Polski Studentów.
Bardzo niewiele brakowało tym razem do sięgnięcia po najwyższy medal w kategorii kumite + 80kg. Świetnie zapowiadało się po eliminacjach, gdzie w bardzo widowiskowy sposób Michał zwyciężył przez ippon nokautując przeciwnika. Niestety w półfinale kolejny przeciwnik okazał się bardzo dobrze przygotowany, wszystkie próby ataku i uzyskania przewagi spełzały na niczym a silne kopniecie w udo zostało zaliczone na wazari dla przeciwnika.

Łącznie w Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego startowało ponad 120 zawodników z wszystkich wiodących ośrodków karate na śląsku, którzy rywalizowali w kategorii kata i kumite. Organizatorem mistrzostw był Siemianowicki Klub Karate kierowany przez shihan Andrzeja Maneckiego.

W tym miesiącu dąbrowskich karateków czeka  jeszcze jedno wydarzenie sportowe. Będzie to seminarium dla zaawansowanych karateków z udziałem bardzo utytułowanego zawodnika -Michała Wernera, medalisty m.in.  Mistrzostw Europy oraz innych prestiżowych turniejów w tym rozgrywanych w  Japonii . Tematem szkolenia będzie doskonalenie techniki i taktyki walki co z pewnością zaowocuje w kolejnych startach zawodników DKK w 2015r.

Zobacz więcej zdjęć w galerii!

 


karate
joga
nordic
banner
banner
banner
banner
 Gdzie ćwiczyć
..