SREBRO DLA DĄBROWSKIEGO KARATEKI

Pośród prawie trzystu zawodników z sześciu państw Austrii, Czech, Rosji, Ukrainy, Węgier i Polski, które zdecydowały się na udział w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Sieradza wystąpiła trójka dąbrowskich karateków. Po raz pierwszy w swojej historii turniej zgromadził tak dużą liczbę zawodników z tak wielu krajów, w tym mistrzów Europy.

Dąbrowski Klub Karate reprezentowali; Michał Nowacki, Maciej Stefaniak oraz Bartosz Samek dla których był to pierwszy start w sezonie 2014-2015.

Bartosz Samek wystąpił w kategorii kata, Maciej Stefaniak w kumite semi kontakt – ulegając, po bardzo dobrej walce przez wskazanie sędziów, a Michał Nowacki przechodząc jak burza przez eliminacje i półfinały, ostatecznie zajął drugie miejsce w kategorii kumite powyżej 80kg, ulegając w finale jedynie zawodnikowi z Rosji.

- To doskonały wynik naszego zawodnika, występującego w tak wymagającym turnieju, wśród grona bardzo silnych zawodników – mówi Artur Sroka 4 dan, trener w DKK.

Wielogodzinne zmagania zawodników a także atmosferę i poziom turnieju, dobrze oddają słowa jakie wypowiedział w wywiadzie dla portalu nasze.fm Robert Wajgelt, Prezes Sieradzkiego Klubu Kyokushin, główny organizator turnieju;

- Jestem bardzo zbudowany tak wielkim zainteresowaniem naszym turniejem. Warto podkreślić, że bardzo silna ekipa (21 zawodników) przyjechała z Rosji.

A także wypowiedż jednego z zawodników Rosji;

- To świetny turniej. Ja jestem w Sieradzu już po raz trzeci i jestem pewien, że znowu wywiozę stąd bagaż doskonałych doświadczeń. U nas kyokushin jest bardzo popularnym stylem. Kluby są niemal w każdym mieście - podkreślał Witalij, który przyjechał z Bałtijska.

Na zwycięzców w poszczególnych kategoriach jak co roku czekały piękne puchary, medale, dyplomy. Na zwycięzców czekały również nagrody specjalne, dla najlepszych zawodników.

Zobacz więcej zdjęć w galerii!

 


karate
joga
nordic
banner
banner
banner
banner
 Gdzie ćwiczyć
..