MISTRZOWSKIE SEMINARIUM Z UDZIAŁEM DĄBROWSKICH KARATEKÓW  

Pięciu dąbrowskich karateków wzięło udział w III Seminarium Kata i Kumite, które 13 września 2014 odbyło się w Sali Sportów Walki Polskiej YMCA w Krakowie z udziałem 75 kierowników ośrodków, instruktorów.

Dąbrowe Górniczą reprezentowali; sensei Artur Sroka 4dan oraz senpai Grzegorz Klejnot 1kyu, Wiesław Rynk 3kyu, Michał Szyda 4kyu, Łukasz Piekarz 7kyu.

W ramach pierwszego dwugodzinnego bloku treningowego rozgrzewkę i wprowadzenie do kombinacji walki przeprowadził wiceprezes Ukraińskiej Federacji Kyokushin sensei Andriey Rekunov 4 dan z Odessy. Część główną poświeconą wzmocnieniu defensywy poprzez utrwalanie właściwych nawyków poprowadził shihan Andrzej Drewniak. Na zakończenie sensei Robert Wajgelt rozwinął kombinacje do walki realizowane w szeregach i w parach.

W godz. 18-21 odbyła się druga część Seminarium. Pierwszy godzinny trening poświęcony rozgrzewce i kombinacjom do walki poprowadził shihan Witold Stolarczyk. Drugą godzinę treningu poświęconą walkom zadaniowym oraz kumite poprowadził shihan A. Drewniak a równolegle trening kata przeprowadził sensei Bogdan Świątkowski. Trzecia godzinę poświęconą taktyce walki poprowadził mistrz świata sensei Piotr Sawicki.

Podczas seminarium odbyło się również Zebranie z udziałem 26 kierowników ośrodków na którym omówiono ostatnią fazę przygotowań do udziału w I Mistrzostwach Świata seniorów KWF oraz Pucharze Swiata juniorów, które odbędą się 3 listopada w Tokio z udziałem 58 Polaków. Wszyscy uczestnicy wezmą udział w Seminarium w Mitsumine. Dodatkowo kierownicy ośrodków omówili kalendarz najbliższych międzynarodowych i krajowych imprez oraz przedyskutowali problem medycznego zabezpieczenia imprez. Kolejne Seminarium w Krakowie planowane jest w sobotę w połowie stycznia 2015 roku.

Zobacz więcej zdjęć w galerii!

 


karate
joga
nordic
banner
banner
banner
banner
 Gdzie ćwiczyć
..