DWA MEDALE DLA DĄBROWSKICH KARATEKÓW

Bardzo dobrze wypadła reprezentacja Dąbrowskiego Klubu Karate startując w Międzynarodowy Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin”. Wśród ponad 420 startujących zawodników, zawodnicy z Dąbrowy Górniczej zdobyli dwa medale. Konrad Heliak medal złoty a Adrian Andrzejak medal brązowy, startując w kategorii kumite semi kontakt.


W składzie reprezentacji Dąbrowy Górniczej na turnieju wystąpili również; Michał De Lorm, Wiktor Sroka, Wiktoria Sroka, Mateusz Jaciubek, Weronika Kozłowska, Zuzanna Wrobel, Mateusz Raczynski, Bartosz Samek, Karol Pałęza, Adam Wnuk, Marcel Chałpka, Maciej Stefaniak, Jakub Kuszper. Opiekę nad startującymi sprawował sensei Radosław Ściślicki 1 Dan.


To był dobry występ naszych zawodników choć nie ukrywam, że liczyliśmy jeszcze na kilka medali. Międzynarodowa rywalizacja w której niczym nie ustępowaliśmy zawodnikom z innych krajów  i innych wiodących klubów Polski z całą pewnością była dobrą lekcją dla naszych najmłodszych reprezentantów i przyczyni się do jeszcze większej pracy w przygotowaniach do kolejnych startów – mówi sensei Artur Sroka 4Dan, trener DKK a także sędzia prowadzący jeden ze składów sędziowskich podczas turnieju.


Tegoroczna edycja turnieju pod hasłem „One World One Kyokushin” zgromadziła w limanowskiej hali rekordową liczbę młodych zawodniczek i zawodników – przedstawicieli największych światowych organizacji Karate Kyokushin. W konkurencjach kata i kumite rozegranych w kategoriach wiekowych i wagowych rywalizowały zawodniczki i zawodnicy z 32 ośrodków z Austrii, Czech, Wielkiej Brytanii oraz z Polski. Rywalizację sportową na trzech matach oceniało łącznie 45 sędziów pod przewodnictwem shihan Tadeusz Krygowskiego (5 dan) , który był Sędzią Głównym zawodów.


Podczas ceremonii oficjalnego otwarcia obecny był również gość honorowy turnieju – „ojciec” polskiego Karate Kyokushin, Wiceprezes Polskiego Związku Karate, Sekretarz Generalny Światowej Organizacji Kyokushin, jedyny Polak, który był osobistym uczniem Masutatsu Oyama – shihan Andrzej Drewniak (8 dan), który powitał wszystkich zgromadzonych podczas oficjalnego otwarcia turnieju wraz ze Starostą Limanowskim i Burmistrzem Miasta Limanowa.


Podczas oficjalnego otwarcia  z rąk organizatora sensei Artur Sroka otrzymał symboliczną statuetkę z wyrazami uznania za pracę i podziękowania za działalność na rzecz rozwoju i promocji karate Kyokushin w Polsce.


Organizatorem tegorocznego Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin” był  Klub ARS Kyokushinkai, prowadzony przez sensei Arkadiusza Sukiennika przy współpracy z władzami miasta i regionu oraz licznym gronem sponsorów, którzy hojnie wspomogli organizację turnieju.


Zobacz więcej zdjęć w galerii!
 


karate
joga
nordic
banner
banner
banner
banner
 Gdzie ćwiczyć
..