KARATECY WYPOCZYWALI NAD MORZEM

Kolejny obóz letni organizowany przez Dąbrowski Klub Karate wspólnie z klubami z Będzina, Częstochowy, Żywca i Jaworzna pod nazwą Letniej Szkoły Karate Kyokushin dobiegł końca. Tym razem 110 osób przyjechało do nadmorskiej miejscowości Sianożęty, aby niestandardowo i aktywnie wypoczywać. To połączenie wypoczynku a także dyscypliny, rygoru treningów, sztuki Kyokushin i świetnej zabawy ma już stałych sympatyków. Tegoroczny program obozu zakładał codzienne treningi karate prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów a także wiele dodatkowych  atrakcji. Świetna atmosfera obozu dawała energię do codziennych wyzwań i dobrej zabawy.

Każdy dzień rozpoczynał się rozruchem na plaży, który najczęściej był połączeniem biegu, ćwiczeń sprawnościowych a także serii uderzeń, kopnięć, kata i medytacji wykonywanych często w falach Bałtyku. Treningi do południa, zajęcia po południu a także wieczorem i czasami w nocy dopełniały niezwykle aktywnie wypełniony czas. Swym przykładem każdego dnia instruktorzy zachęcali i inspirowali ćwiczących do niecodziennych wyzwań. Program zajęć fitness dla aktywnych rodziców i innych chętnych dopełniał całość. Stałym punktem każdego dnia dla chętnych był dodatkowy trening kata, trening zdrowych pleców a także trening funkcjonalny. Nie zabrakło również czasu na codzienne kąpiele połączone z plażowaniem, grami i konkursami pod okiem opiekunów, trenerów i ratownika. W weekendowe wieczory wszyscy bawili się na dyskotece.

Wśród atrakcji i wyzwań znalazł się całodobowy tzw. „Dzień Uchi-Dachi”, podczas którego uczestnicy obozu spędzili czas w „dojo”, będąc jedną dobę uczestnikami programu na wzór jaki dawniej przez trzy lata odbywali uczniowie legendarnego M.Oyamy, twórcy Kyokushin, którzy w tym czasie nie robili nic poza nauką karate, jedzeniem, pracami porządkowymi i odpoczynkiem. Niektórzy w tym czasie stoczyli swe pierwsze walki.

Niesamowitych wrażeń dostarczyły także ekstremalne przejażdżki na bananie, kończące się widowiskowymi wywrotkami. Będący po raz pierwszy na obozie przeszli zwycięsko tzw. „chrzest samuraja”, zorganizowany przez doświadczonych adeptów. Z atrakcji dodatkowych należy wymienić także wyjazd do Kołobrzegu, połączony z morską przygodą na statku Pirat, a następnie zabawą w Aquaparku. Powodzeniem cieszyły się również wyjazdy na rowerach, rolkach a także spacery nadmorskimi alejkami. Z zainteresowaniem przyjęty został również „Dzień z jogą” podczas którego osobno w grupach dzieci, osobno dorośli spotkali się i ćwiczyli z panią Iza Lajfert, absolwentką kierunku "Relaksacja i joga" na wydziale Rehabilitacji warszawskiej AWF.

Przez cały czas obozu realizowany był program przygotowań do turnieju zakończony  Turniejem Kata a także program przygotowań do egzaminu na stopnie kyu, który zakończył się przystąpieniem 20 osób do testu na kolejne stopnie wtajemniczenia.

Tegoroczny obóz był również miejscem niesamowitego wydarzenia jakim było spotkanie z Gościem Specjalnym, sensei Michałem Wernerem 3 Dan, jednym z najlepszych zawodników w Europie, Członkiem Kadry Narodowej Polski  podczas prowadzonego przez niego Seminarium Kumite – Śladami Sosai Oyamy, które  zorganizowane zostało w ramach Ogólnopolskiej Akcji Doszkoleniowej we współpracy z Zachodniopomorskim Związkiem Karate Kyokushin i Śląskim Związkiem Karate. Seminarium przeprowadzone zostało z podziałem dla dzieci a także osobno dla młodzieży i dorosłych. Na  zakończenie odbyły się walki , podczas których nieliczni zaliczali swe walki egzaminacyjne. Oprócz uczestników obozu w seminarium wzięli udział również licznie przybyli przedstawiciele klubów z Pomorza. Wśród uczestników znalazło się wielu bardzo utytułowanych zawodników Polski Zachodniej.

Ostatni wieczór przed wyjazdem z obozu był czasem uroczystej sayonary, kiedy to wszyscy bawili się świetnie podczas konkursów kabaretowych a potem podczas nocnego ogniska z pieczeniem kiełbasek, przy dżwiękach gitary

Dwa tygodnie szybko minęły. Pozostały wspomnienia i piękna opalenizna bo fantastyczna  pogoda nie zawiodła. Z nowymi doświadczeniami, kondycją i wiedzą a przede wszystkim z mocą pozytywnej energią na cały rok, wracamy do codziennych zajęć.
Do zobaczenia za rok. OSU!

WYNIKI TURNIEJU KATA - POBIERZ

Zobacz więcej zdjęć w galerii!

Zobacz zdjęcia z Saminarium Śladami Sosai Oyamy w galerii!

 
silownia
cardio
fitness


karate
joga
nordic
banner
banner
..