LETNIA SZKOŁA KARATE PRZESZŁA DO HISTORII

Treningi na piaszczystej plaży i w morskich falach, w słońcu i w deszczu, w dzień i w nocy, treningi dla zaawansowanych a także zajęcia rekreacyjne i fitness to tylko niektóre z atrakcji jakich doświadczyli uczestnicy Letniej Szkoły Karate Kyokushin w Sianożętach. Świetna atmosfera obozu dawała energię do codziennych wyzwań i dobrej zabawy.

Tym razem prawie 100 osób przyjechało do Sianożęt, aby wziąć udział w corocznym obozie poddając się dyscyplinie i rygorom treningów sztuki karate Kyokushin i programowi obozu, który zakładał szkolenie karate prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, dając możliwość treningów uczestnikom na każdym poziomie zaawansowania. Był również czas odpoczynek na dobrą zabawę.

Codziennie od wczesnych godzin porannych, pod okiem mistrzów, w doskonałej atmosferze, uczestnicy szlifowali swe umiejętności, trenując i doskonale się bawiąc. Kąpiele połączone z treningami, plażowaniem i zabawą, pod okiem trenerów, opiekunów i ratownika, były stałym punktem programu każdego dnia.

Każdy dzień rozpoczynał się rozruchem na plaży, który najczęściej był połączeniem biegu, ćwiczeń sprawnościowych a także serii uderzeń, kopnięć i medytacją wykonywanych często w falach Bałtyku. Treningi do południa, zajęcia po południu a także wieczorem i czasami w nocy dopełniały niezwykle aktywnie wypełniony czas. Swym przykładem każdego dnia instruktorzy zachęcali i inspirowali ćwiczących do niecodziennych wyzwań. Program zajęć fitness dopełniał całość.

Oprócz treningów był również czas na zabawy, konkursy, gry zespołowe, indywidualne oraz inne zabawy sportowo ruchowych. Nie zabrakło czasu na plażowanie i zabawy dla najmłodszych a także spacery i marsze, wykorzystując walory nadmorskiej natury i słonecznej pogody. Każdy dzień zaplanowany był tak aby był czas na treningi, odpoczynek i zabawę. Będący po raz pierwszy na obozie przeszli zwycięsko tzw. „chrzest samuraja”, zorganizowany przez doświadczonych studentów.

Wśród atrakcji i wyzwań znalazł się całodobowy tzw. „Dzień Uchi-Dachi”, podczas którego uczestnicy obozu spędzili czas w dojo, będąc jedną dobę uczestnikami programu jaki dawniej przez trzy lata odbywali uczniowie legendarnego M.Oyamy, twórcy Kyokushin, którzy w tym czasie nie robili nic poza nauką karate, jedzeniem i odpoczynkiem. Niektórzy w tym czasie stoczyli swe pierwsze walki. Wszyscy mieli możliwość wzięcia udziału w Seminarium Karate prowadzonym z udziałem niezwykle utytułowanego zawodnika, członka Kadry Narodowej sensei Michała Wernera, które zakończyło się walkami. Rozegrany został również Turniej Kata a także Turniej Sumo. Niesamowitych wrażeń dostarczyły także ekstremalne przejażdżki na bananie, kończące się widowiskowymi wywrotkami.

Z atrakcji dodatkowych należy wymienić także wyjazd do Kołobrzegu, połączony z morską przygodą na statku Pirat, a następnie zabawą w Aquaparku. Powodzeniem cieszyły się również obozowe dyskoteki a także przejażdżki na rowerach, rolkach i spacery nadmorskimi alejkami. Na zakończenie obozu część osób przystąpiła do zaliczenia testu na kolejne stopnie wtajemniczenia. Ostatni wieczór przed wyjazdem z obozu był czasem uroczystej sayonary, kiedy to wszyscy bawili się świetnie podczas konkursów kabaretowych.

Dwa tygodnie szybko minęły. Pozostały wspomnienia i piękna opalenizna bo fantastyczna pogoda nie zawiodła. Z nowymi doświadczeniami, wiedzą a przede wszystkim z kondycją i mocą pozytywnej energią na cały rok, wracamy do codziennych zajęć.

Do zobaczenia za rok. OSU!

#

Organizatorem Letniej Szkoły Kyokushin był Zagłębiowski Klub Karate przy współpracy z Dąbrowskim Klubem Karate, Klubem Budo Częstochowa, Klubem Kyokushinkai Jaworzno, Chorzowskim Klubem Karate i Żywieckim Klubem Karate Kyokushin.

Wyniki Turniej Karate Kyokushin


Wyniki Turniej Sumo

Zdjęcia z LSKK w przygotowaniu
 
silownia
cardio
fitness


karate
joga
nordic
banner
banner
..