DWA MEDALE W PUCHARZE ŚLĄSKA

Złoto i brąz zdobyli reprezentanci Dąbrowskiego Klubu Karate podczas rozgrywanego 27 maja w Rudzie Śląskiej III Pucharu Śląska Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin.

Bartosz Samek startując pokonując wszystkich swoich przeciwników wywalczył złoty medal w kategorii kumite juniorów młodszych – 65kg a Maciej Stefaniak w bardzo dobrym stylu wywalczył medal brązowy w kategorii kumite juniorów -70kg. Maciej Stefaniak zajął również 8 miejsce w kategorii kata juniorów.

W pucharze DKK reprezentowali także: Kacper Glowacki, Mikołaj Michalik, Zuzanna Wróbel, Maksymilian Olczyk, Jakub Wiślak, Maciej Stefaniak, Bartosz Samek, Olaf Czyż, Jakub Kuszper. Wszyscy zawodnicy konkurowali w kategoriach kata i kumite.

Łącznie w Pucharze Śląska Dzieci i Mlodzieży wystartowało 366 zawodników reprezentujących 27 klubów ślaska. Organizatorem turnieju był Rudzki Klub Karate oraz Śląski Związek Karate.