ŚWIĄTECZNY TURNIEJ KYOKUSHIN W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

Ponad 80 zawodników przystąpiło do rywalizacji o tytuł w Mistrzostwach Dąbrowy Górniczej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin. Świąteczny wystrój, wspaniała atmosfera i świetna zabawa towarzyszyły startującym, którzy konkurowali w kategoriach wiekowych.

Emocji było co nie miara i niejedna łza zakręciła się w oku tym bardziej, że wśród startujących wystąpili również najmłodsi uczestnicy, którzy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych, technicznych i kata.

Start w zawodach to tylko jeden z elementów na drodze rozwoju każdego karateki a jednak bardzo ważny. Kształtowanie charakterów, pokonywanie słabości, przełamywanie granic psychicznych i fizycznych możliwości, zwyciężanie, tym jest właśnie trening i filozofia karate Kyokushin.

Jak mawiał M.Oyama – twórca karate Kyokushin „ prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w trudach dnia codziennego”. Sukcesy sportowe są tego elementem.

Miejsca na podium zajęli;

Kategoria zaawansowani;
Dzieci 4-5 lat - Chłopcy
1. Niewiara Kacper
2. Matysek Igor
3. Kalfas Tymoteusz
4. Petlik Franciszek


Dzieci 4-5 lat - Dziewczęta
1. Bryksy Natasza
2. Batko Alicja

Dzieci  – Chłopcy-2009
1. Kielan Maksymilian
2. Borowik Aleksander
3. Kuszyk Karol
4. Wrębiak Emil

Dzieci  – Chłopcy-2008
1. Maladyn Alan
2. Michalik Mikołaj
3. Olczyk Maksymilian
4. Kręblewski Mateusz

Dzieci  – Chłopcy-2007
1. Ragan Adam
2. Ziętek Jakub
3. Nogaj Jan
4. Balazs Piotr

Dzieci  – Dziewczynki 2007-2008
1.    Białk Agata
2.    Brzęczek Zuzanna
3.    Janikowska Hania
4.    Olszyna Aniela


Kadeci  - Chłopcy 2005-2006
1. de Lorm Michał
2. Michalik Jakub
3. Kalfas Tobiasz
4. Nawrot Marcin

Kadetki  - Dziewczęta 2006-2006
1. Gurak Małgorzata
2. Kuszyk Kinga

Młodziki – Chłopcy 2002-2004
1. Musialik Mateusz
2. Samek Bartosz
3. Maladyn Nikolas
4. Kwietniewski Michał

Młodziki  - Dziewczęta 2002-2004
1. Wróbel Zuzanna
2. Kalfas Angelika
3. Zając Jagoda

Junior mł -Chłopcy 2000-2001
1. Jaciubek Mateusz
2. Kapcia Tomasz
3. Kuszper Jakub
4. Babiarz Jakub

Początkujący - dzieci 2005-2006
1. Westenholc Emilia
2. Woszczyna Amelia
3. Piegza Nikodem
4. Cichoń Dorian

  Dziewczęta - Młodzież
1. Lubowska Wiktoria
2. Socha Angelika
3. Mandecka Oliwia

Podczas mistrzostw wszyscy uczestnicy wzięli udział we wspólnej rozgrzewce i treningu prowadzonym przez sensei Radosława Ściślickiego. Każdy  zawodnik otrzymał symboliczny medal za udział a zwycięzcy w kategoriach otrzymali dyplomy, medale oraz atrakcyjne upominki rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Występy oceniali doświadczeni zawodnicy i instruktorzy; Tomasz Bachowski – III Dan, Włodzimierz Bieniek – I Dan, Radosław Ściślicki – I Dan, Marek Wywiał – I Dan, Artur Bąchór – II Kyu.

Organizatorem Mistrzostw Dąbrowy Górniczej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin rozgrywanych w ZSO nr 2 w Dąbrowie Górniczej, był Dąbrowski Klub Karate przy współpracy z Zagłębiowskim Klubem Karate Kyokushin.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom i firmom, które swym wkładem i zaangażowaniem przyczyniły się do przeprowadzenia imprezy.


Zobacz więcej zdjęć w galerii!
 


karate
joga
nordic
banner
banner
banner
banner
 Gdzie ćwiczyć
..