MIĘDZYNARODWE SUKCESY DĄBROWSKICH KARATEKÓW

Pierwsze po wakacjach sukcesy i dwa medale zdobyli dąbrowscy karatecy, startując w XI Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w Świnoujściu. Reprezentując Dąbrowski Klub Karate Olivia Sroka wywalczyła medal srebrny wśród juniorek a  Michał Szyda medal brązowy wśród seniorów, obydwoje w konkurencji kumite.

Wśród ponad 270 karateków z Niemiec, Rosji i Polski, którzy brali udział w tegorocznym turnieju, do Świnoujścia z Dąbrowy Górniczej pojechała łącznie sześcioosobowa drużyna. Wszyscy zawodnicy minione wakacje pracowali przygotowując się do startu, uczestnicząc miedzy innymi w treningach nad morzem, podczas obozu Letniej Szkoły Karate oraz zajęciach Letniej Akademii.

Oprócz medalistów Olivi Sroka startującej w kategorii kumite semi kontakt juniorek oraz Michała Szyda startującego w kata i kumite seniorów udział wzięli również;
Wiktoria Sroka – konkurencja kata i kumite light kontakt kadetek,
Wiktor Sroka – konkurencja kata i kumite light kontakt kadetów,
Mateusz Jaciubek – konkurencja kata i kumite semi kontakt młodzików,
Maciej Stefaniak – konkurencja kumite semi kontakt młodzików.

Wszyscy dąbrowscy karatecy zasługują na słowa uznania. Zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, przynosząc dumę nie tylko trenerom i rodzicom, ale również miastu Dąbrowa Górnicza. Warto podkreślić, że wszyscy dąbrowscy zawodnicy mimo dużej konkurencji, stoczyli bardzo zacięte i wyrównane walki, co świadczy o wysokim poziomie ich umiejętności.

Udział w zawodach był doskonałą okazją by w niewielkim stopniu zwiedzić Świnoujście i skorzystać z uroków Bałtyku i świnoujskiej plaży. Karatecy z Dąbrowy Górniczej wyruszyli do Świnoujścia już w czwartek. Piątek był dniem odpoczynku po podróży połączony ze zwiedzaniem miasta i wypoczynkiem na plaży. Piękno świnoujskiej plaży, centrum miasta i parku powodowało, że wszyscy żałowali, że piątek tak szybko się skończył.

Głównym Organizatorem zawodów pod egidą Polskiego Związku Karate, rozegranych w pięknie udekorowanej hali z cennymi nagrodami, była Świnoujska Akademia Karate Kyokushin przy wsparciu Urządu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Urzędu Miasta Świnoujście, Okręgowego Zachodniopomorskiego Związku Karate, Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, Miejskiego Domu Kultury i licznych sponsorów. Honorowy Patronat nad turniejem, który był połączony z obchodami 40-lecia istnienia Karate Kyokushin na świnoujskich wyspach, objęli: Ambasada Japonii w Polsce, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydent Miasta Świnoujście.

Zobacz więcej zdjęć w galerii!
 
silownia
cardio
fitness


karate
joga
nordic
banner
banner
..