ZA NAMI XXI LETNIA SZKOŁA KARATE KYOKUSHIN

Codzienne zmagania z falami wzburzonego Bałtyku, treningi na piaszczystej plaży, pokonywanie własnych słabości to tylko niewielka część atrakcji jakich doświadczali karatecy, którzy jak co roku spotkali się w Sianożętach, podczas XXI Letniej Szkoły Karate Kyokushin. Świetna atmosfera obozu dawała energię do codziennych wyzwań i dobrej zabawy.

Ponad 80 osób przyjechało do Sianożęt, aby wziąć udział w corocznym obozie poddając się dyscyplinie i rygorom treningów sztuki karate Kyokushin i programowi obozu. Program zakładał szkolenie karate prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów w tym trening kihon, kata, kumite a także samoobrony, ćwiczenia ogólnorozwojowe, stretching i elementy jogi, prowadzone w grupach, dla dzieci i dorosłych, dla uczestników na każdym poziomie zaawansowania. Nie zabrakło czasu również na dobrą zabawę.
 
Każdego dnia od wczesnych godzin porannych, pod okiem mistrzów, w pozytywnej atmosferze, uczestnicy doskonalili swe umiejętności, trenując i doskonale się bawiąc. Codzienne ożywcze kąpiele połączone z treningami,  plażowaniem i zabawą, pod okiem trenerów, opiekunów i ratownika, były stałym punktem programu każdego dnia.
Każdy dzień rozpoczynał się rozruchem a w nimi między innymi biegiem plażą w kierunku Kołobrzegu, zestawami ćwiczeń z  seriami uderzeń i kopnięć, wykonywanych często w falach Bałtyku, medytacją na plaży i w wodzie. Wymieniane elementy rozruchu, to tylko niektóre z porannych doznań i atrakcji obozu. Treningi do południa, zajęcia po południu a także przed snem dopełniały niezwykle aktywnie wypełniony dzień. Swym przykładem każdego dnia instruktorzy zachęcali i inspirowali ćwiczących do niecodziennych wyzwań.

Był również czas na zabawy, konkursy, gry zespołowe, indywidualne oraz inne zabawy sportowo ruchowych. Nie zabrakło czasu również na plażowanie i zabawy dla najmłodszych a także spacery i marsze, a wszystko z wykorzystaniem walorów nadmorskiej natury i na świeżym powietrzu. Każdy dzień zaplanowany był tak aby był czas na treningi, odpoczynek i zabawę. Będący po raz pierwszy na obozie przeszli zwycięsko tzw. „chrzest samuraja”, zorganizowany przez doświadczonych studentów.

Wśród atrakcji znalazł się np. trwający dobę tzw. „Dzień Uchi-Dachi”, podczas którego uczestnicy obozu spędzili czas w dojo, będąc jedna dobę uczestnikami programu jaki dawniej przez trzy lata odbywali uczniowie legendarnego M.Oyamy, twórcy Kyokushin, którzy w tym czasie nie robili nic poza nauką karate, jedzeniem i odpoczynkiem. Niektórzy w tym czasie stoczyli swe pierwsze walki.

Niesamowitych wrażeń dostarczyły ekstremalne przejażdżki na bananie, które przy sporych falach każdorazowo kończyły się widowiskowymi wywrotkami i nie lada wyzwaniem aby ponownie wsiąść do dalszego pływania. Z atrakcji dodatkowych należy wymienić także wyjazd do Kołobrzegu, połączony z morską przygodą na statku Pirat, a następnie zabawą w Aquaparku. Powodzeniem cieszyły się również obozowe dyskoteki a także przejażdżki na rowerach i rolkach nadmorskimi alejkami.

Na zakończenie obozu część osób przystąpiła do zaliczenia testu na kolejne stopnie wtajemniczenia a wszyscy zaliczyli trening kumite. Ostatni wieczór przed wyjazdem z obozu był czasem uroczystej sayonary, kiedy to wszyscy bawili się świetnie podczas konkursów kabaretowych, przygotowanych w czasie wolnym przez obozowiczów a następnie przy wspólnym ognisku z pieczeniem kiełbasek i śpiewem przy dżwiękach gitary.

Podczas rozegranego „Wielkego Obozowego Turniej Karate Kyokushin” miejsca medalowe zajęli;

Początkujący dzieci
1. Bąchur Honorata
2. Mrozek Łukasz
3. Prokopczyk Roksana

Starsi początkujący
1. Lubowska Wiktoria
2. Michalak Anna
3. Galant Kordian

Starsi średniozawansowani
1. Babiarz Jakub
2. Kapcia Tomasz
3. Kuszper Jakub

Pasy niebieskie do 15 lat
1. Chałpka Marciel
2. Sroka Wiktoria
3. Tauzowski Kamil
4. Nawrot Marcin

Pasy pomarańczowe do 14 lat
1. Iwan Julian
2. Michalik Jakub
3. Duda Wiktoria

Zaawansowani powyżej 6 kyu
1. Szyda Michał
2. Sroka Wiktor

Dwa tygodnie fantastycznej pogody i aktywnie spędzanego czasu spowodowało, że wszyscy uśmiechnięci, opaleni morskim słońcem i wiatrem, z nowymi umiejętnościami i wiedzą, osiągniętymi celami,  a przede wszystkim z lepszą kondycją, mocą i pozytywną energią na kolejny rok, wrócili do codziennych zajęć.

Do zobaczenia za rok. OSU!

#

Organizatorem Letniej Szkoły Kyokushin był Zagłębiowski Klub Karate przy współpracy z Dąbrowskim Klubem Karate, Klubem Budo Częstochowa,  Klubem Kyokushinkai Jaworzno, Chorzowskim Klubem Karate i Żywieckim Klubem Karate Kyokushin.

Zobacz więcej zdjęć w galerii!
 
silownia
cardio
fitness


karate
joga
nordic
banner
banner
..