KARATECY DOSKONALĄ UMIEJĘTNOŚCI

Dąbrowski Klub Karate po raz kolejny zainicjował organizację Seminarium Karate Kyokushin  „Śladami Sosai Oyamy”, którego pierwsza edycja miała miejsce w 2004r. Tym razem udział wzięło w nim ponad 70 uczestników a gościem specjalnym był utytułowany zawodnik karate - sensei Michał Werner 2 dan, Członek Kadry Narodowej oraz medalista wielu turniejów w tym Mistrzostw Świata w Tokio z 2014r.

Seminarium zorganizowane zostało w dwóch panelach. Panel pierwszy był poświęcony tematyce kumite, w tym przygotowania techniczno - kondycyjnego do zawodów oraz wybranych elementów walki. Sensei Werner bardzo obszernie omówił również swoje przygotowania do startów w zawodach prezentując wybrane ćwiczenia, których działanie wszyscy mieli możliwość doświadczyć podczas całego treningu.  

Panel drugi objął trening techniczny i był przeznaczony wyłącznie dla dzieci. Najmłodsi adepci trenowali pod okiem mistrza a podczas krótkiego spotkania i pogadanki podziwiali trofea zdobyte przez sensei Michała Wernera w Japonii oraz zadawali wiele interesujących pytań.

Seminarium „Śladami Sosai Masutatsu Oyamy” to  dobra  okazja zdobycia wielu doświadczeń treningowych i umiejętności, skierowana również dla  doświadczonych karateków. Jest  także doskonałą inspiracją do dalszych treningów.  Nauka od najlepszych, wymiana doświadczeń to świetna metoda rozwoju, która z pewnością przyczyni się do kolejnych sukcesów uczestników - mówi sensei Artur Sroka – 4dan, inicjator wydarzenia.

Seminarium odbyło się w Dojo Mydlice mieszczącym się w ZSS Sztygarka w Dąbrowie Górniczej a jego organizatorem był Dąbrowski Klub Karate przy współpracy z Zagłębiowskim Klubem Karate Kyokushin oraz Śląskim Związkiem Karate.

Zobacz więcej zdjęć w galerii!

 


karate
joga
nordic
banner
banner
banner
banner
 Gdzie ćwiczyć
..