SEMINARIUM DLA ZAAWANSOWANYCH KARATEKÓW

Z udziałem rekordowej liczby 116 kierowników ośrodków, instruktorów i zawodników w Sali Sportów Walki Polskiej YMCA w Krakowie odbyło się kolejne seminarium poświęcone doskonaleniu kumite i kata.

Spośród dąbrowskich karateków udział wzięli; Paweł Greń, Artur Bąchór, Grzegorz Ochenduszko, Michał Nowacki, Piotr Wróbel, Tomasz Płonka, Zuzanna Wróbel, Janusz Domagała.
Zajęcia odbywały się w godz. 12.00 – 20.00. Półgodzinną rozgrzewkę wzbogaconą ćwiczeniami na gibkość poprowadził shihan Zdzisław Niedźwiedź. Dwugodzinną część główną dotyczącą teorii, metodyki i praktyki dynamicznej obrony poprowadził shihan Andrzej Drewniak a po godzinnej przerwie, przeznaczonej na obiad w Sali Kominkowej odbyło sie szkolenie poświęcone Przepisom Kyokushin Kumite w którym wzięło udział 52 kierownikow ośrodków i instruktorów posiadajacych stopień mistrzowski. W dalszej kolejności w godzinach 17.00-18.00 uczestnicy realizowali na sali praktykę sędziowską z udziałem walczących zawodników.

Po zakończeniu szkolenia sędziowskiego sensei Robert Wajgelt poprowadził godzinny trening ukierunkowany na różne warianty ataku. Seminarium zakończyło się po godzinnym kumite na sali z tatami. Równolegle odbył trening kata, który poprowadził sensei Bogdan Świątkowski.

Podczas ceremoni zakończenia Seminarium shihan A.Drewniak wręczył Listy gratulacyjne od Ministra Sportu trzem medalistom MŚ Tokio 2014: Annie Lisowskiej za złoty medal w kata, Michałowi Jakubowskiemu za srebrny medal w kata oraz Michałowi Wernerowi za brązowy medal w kumite.  

Zobacz więcej zdjęć w galerii!
 


karate
joga
nordic
banner
banner
banner
banner
 Gdzie ćwiczyć
..