ŚWIĄTECZNY TURNIEJ KYOKUSHIN W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

Blisko 80 zawodników przystąpiło do rywalizacji o tytuł w Mistrzostwach Dąbrowy Górniczej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin. Świąteczny wystrój, wspaniała atmosfera i świetna zabawa towarzyszyły startującym, którzy konkurowali w kategoriach wiekowych.

Emocji było co nie miara i niejedna łza zakręciła się w oku tym bardziej, że wśród startujących wystąpili również najmłodsi uczestnicy, którzy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych, technicznych i kata.

Start w zawodach to tylko jeden z elementów na drodze rozwoju każdego karateki a jednak bardzo ważny. Kształtowanie charakterów, pokonywanie słabości, przełamywanie granic psychicznych i fizycznych możliwości, zwyciężanie, tym jest właśnie trening i filozofia karate Kyokushin. Jak mawiał M.Oyama – twórca karate Kyokushin „ prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w trudach dnia codziennego”. Sukcesy sportowe są tego elementem.

Miejsca na podium zajęli;

Kategoria zaawansowani;
Dzieci 4-5 lat - Chłopcy
1. Kuba Wiślak
2. Jan Porębski
3. Aleksander Borowik
4. Wiktor Czernisz

Dzieci 4-5 lat - Dziewczęta
1. Zosia Baj
2. Lena Przetak

Dzieci 6-8 lat - Chłopcy
1. Jan Nogaj
2. Mateusz Szabrański
3. Mikołaj Michalik
4. Miłosz Głowacki

Dzieci 6-8 lat - Dziewczęta
1. Maja Szostak
2. Agata Białk
3. Hania Janikowska

Dzieci 9-10 lat - Chłopcy
1. Mateusz Musialik
2. Nikolas Maladyn
3. De Lorm Michał
4. Mateusz Gajowiec

Młodzik - Chłopcy
1. Mateusz Jaciubek
2. Bartosz Samek
3. Wiktor Sroka
4. Mateusz Raczyński

Młodzik - Dziewczęta
1. Zuzanna Wróbel
2. Wiktoria Sroka
3. Zuzanna Rotarska

Junior młodszy - Chłopcy
1. Maciej Stefaniak
2. Jakub Kuszper
3. Jakub Babiarz

Kategoria początkujący - Chłopcy
1. Filip Kwietniewski
2. Michał Kwietniewski
3. Maciek Andrzejczyk

Kategoria początkujący - Dziewczęta
1. Magda Andrzejczyk
2. Klaudia Wojciechowska

Podczas mistrzostw wszyscy uczestnicy wzięli udział we wspólnej rozgrzewce i treningu prowadzonym przez sensei Radosława Ściślickiego. Każdy  zawodnik otrzymał symboliczny medal za udział a zwycięzcy w kategoriach otrzymali dyplomy, medale oraz atrakcyjne upominki rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Występy oceniali doświadczeni zawodnicy i instruktorzy; Tomasz Bachowski –III Dan, Wlodzimierz Bieniek – I Dan, Radosław Ściślicki – I Dan, Krzysztof Słaboń – II Kyu.

Organizatorem Mistrzostw Dąbrowy Górniczej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin rozgrywanych w ZSO nr 2 w Dąbrowie Górniczej, był Dąbrowski Klub Karate przy współpracy z Zagłębiowskim Klubem Karate Kyokushin.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom i firmom, które swym wkładem i zaangażowaniem przyczyniły się do przeprowadzenia imprezy.

Zobacz więcej zdjęć w galerii!

 


karate
joga
nordic
banner
banner
banner
banner
 Gdzie ćwiczyć
..