ZA NAMI XX LETNIA SZKOŁA KARATE KYOKUSHIN

Treningi na piaszczystej plaży, codzienne zmagania z falami wzburzonego Bałtyku oraz własnymi słabościami  to tylko niewielka część atrakcji jakich doświadczali karatecy, którzy jak co roku spotkali się w Sianożętach, podczas XX Letniej Szkoły Karate Kyokushin. Niesamowita atmosfera jaką stworzyli uczestnicy obozu dawała energię do codziennych wyzwań i świetnej zabawy.


Tym razem ponad 70 osób przyjechało do Sianożęt, aby wziąć udział w corocznym obozie. Program zakładał szkolenie karate prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Trening kihon, kata, kumite a także samoobrona, ćwiczenia ogólnorozwojowe, stretching i elementy jogi to główne jego punkty. Każdego dnia od wczesnych godzin porannych, pod okiem mistrzów, w pozytywnej atmosferze, uczestnicy doskonalili swe umiejętności, trenując i doskonale się bawiąc. Codzienne ożywcze kąpiele połączone z treningami,  plażowaniem i zabawą, pod okiem trenerów, opiekunów i ratownika, były stałym punktem programu każdego dnia.


Każdy dzień rozpoczynał się od porannego rozruchu a w nimi między innymi bieg plażą w kierunku Kołobrzegu, zestaw ćwiczeń z  seriami uderzeń i kopnięć wykonywanych często w falach Bałtyku. Wszyscy bawili się  w konkursach, grach zespołowych i indywidualnych oraz innych zabawach sportowo ruchowych. Swym przykładem każdego dnia instruktorzy zachęcali i inspirowali ćwiczących do niecodziennych wyzwań. Był również czas na plażowanie i zabawy dla najmłodszych a także spacery i marsze, a wszystko z wykorzystaniem walorów nadmorskiej natury i na świeżym powietrzu. Każdy dzień zaplanowany był tak aby był czas na treningi,  odpoczynek i zabawę.


Wśród dodatkowych atrakcji znalazł się trwający dobę tzw. „Dzień Uchi-Dachi”, podczas którego uczestnicy obozu spędzili czas w dojo, będąc jedna dobę uczestnikami programu jaki dawniej przez trzy lata odbywali uczniowie legendarnego M.Oyamy, twórcy Kyokushin, którzy w tym czasie nie robili nic poza nauką karate, jedzeniem i odpoczynkiem. Niektórzy stoczyli swe pierwsze walki a nowicjusze przeszli zwycięsko „chrzest samuraja”, zorganizowany przez doświadczonych studentów kyokushin.


Inną z atrakcji był wyjazd do Kołobrzegu, połączony z morską przygodą na statku Pirat, a następnie zabawą w Aquaparku. Powodzeniem cieszyły się również obozowe dyskoteki, podczas których objawiło się sporo tanecznych talentów. Na zakończenie obozu wszyscy wzięli udział w uroczystej sayonara, bawiąc się w występach kabaretowych, przygotowanych przez uczestników.
Podczas rozegranego „Wielkego Obozowego Turniej Karate Kyokushin” miejsca medalowe zajęli;


Kata dzieci-
1 miejsce -Matuszewska Nikola
2 miejsce  -Bąchur Honorata
3 miejsce – Dorocka Amelia
4 miejsce - Mrozek Łukasz

Kata poziom początkujący
1 miejsce - Iwan Julia
2 miejsce - Kapcia Tomasz
3 miejsce - Bociąga Oskar

Kata poziom średni +15
1 miejsce - Duda Paulina
2 miejsce - Sroka Oliwia
3 miejsce - Krajewski Krzysztof

Kata poziom średni  -15
1 miejsce - Heljak Konrad
2 miejsce - Fresel Jakub
3 miejsce - Korcz Marcin

Kata poziom zawansowany
1 miejsce - Bąchur Artur
2 miejsce - Szyda Michał
3 miejsce - Samek Bartosz


Podczas zmagań w Turnieju Sumo zwyciężył niespodziewanie Konrad Heliak, który po niezwykle zaciętych walkach pokonał dużo większych od siebie przeciwników.                                                                        
Uśmiechnięci, opaleni morskim słońcem i wiatrem, z nowymi umiejętnościami i wiedzą nt. karate kyokushin, a przede wszystkim z lepszą kondycją i energia na kolejny rok, wszyscy wrocili do codziennych zajęć.
Do zobaczenia za rok. OSU!
#
Organizatorem Letniej Szkoły Kyokushin był Zagłębiowski Klub Karate przy współpracy z Dąbrowskim Klubem Karate, Klubem Budo Częstochowa,  Klubem Kyokushinkai Jaworzno, Chorzowskim Klubem Karate i Żywieckim Klubem Karate Kyokushin.


Zobacz więcej zdjęć w galerii!

 


karate
joga
nordic
banner
banner
banner
banner
 Gdzie ćwiczyć
..