MISTRZOWIE DĄBROWY GÓRNICZEJ W KARATE KYOKUSHIN

 Podczas rozgrywanych 18 grudnia 2013r  Mistrzostw Dąbrowy Górniczej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin, 68 zawodników przystąpiło do zmagań o tytuł Mistrza Dąbrowy Górniczej.

Świąteczny wystrój, wspaniała atmosfera i świetna zabawa towarzyszyły startującym, którzy konkurowali w kategoriach wiekowych. Wśród startujących wystąpili również najmłodsi uczestnicy, którzy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych, technicznych i kata. Oczywiście emocji było co nie miara i niejedna łza zakręciła się w oku.

Otwarcia mistrzostw dokonał sensei Artur Sroka, który witając uczestników podkreślił, że turnieje sportowe, to tylko element na drodze rozwoju każdego karateki. Życząc sportowych sukcesów oraz wytrwałości w treningach podkreślił, że to kształtowanie charakterów, pokonywanie słabości, przełamywanie granic psychicznych i fizycznych możliwości, zwyciężanie, tym jest właśnie trening i filozofia karate Kyokushin.

Jak mawiał M.Oyama – twórca karate Kyokushin „ prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w trudach dnia codziennego”.

Miejsca na podium zajęli;

4-5 lat  (dzieci)Roczniki 2009-2008
Chłopcy; 1.Szymon Kasprzyca, 2. Mateusz Gieniec, 3. Gustaw Pałęza, 4.Grzegorz Krzakiewicz.
Dziewczynki; 1.Karolina Mańczykowska , 2. Julia Ziółko , 3.Maja Ziółko , 4. Zosia Baj.
6-8 lat  (dzieci)Roczniki 2005-2007
Chłopcy; 1. Michał de Lorm, 2. Mateusz Gajowiec, 3. Jakub Turek , 4. Dominik Zając.
Dziewczynki; 1.Wiktoria Szlesińska,  2.Amelia Dorocka, 3.Amelia Szymonek, 4.Antosia Wojtas.
9- 10 lat (kadetów) Roczniki 2003 -2004
Chłopcy; 1.Konrad Heliak , 2.Wiktor Sroka , 3.Szymon Szostak, 4.Adam Wnuk.
Dziewczynki; 1.Małgorzata Smalcerz.
11-13 lat (młodzików) Roczniki 2000 - 2002
Chłopcy; 1.Bartosz Samek, 2.Jakub Babiarz, 3.Mateusz Raczyński, 4.Marcel Chałupka  i Dawid Nowakowski.
Dziewczynki; 1.Dominika Karwecka.
14-15 lat (juniorów  mł.) Roczniki: 1998 -1999
Dziewczynki; 1.Patrycja Piłat.
16-17 lat (juniorów ) Roczniki: 1996 -1997
Chłopcy;  1. Michał Szyda.
Wszyscy uczestnicy wzięli udział we wspólnej rozgrzewce i treningu prowadzonym przez senpai Piotra Burskiego. Każdy  zawodnik otrzymał symboliczny medal za udział a zwycięzcy w kategoriach otrzymali dyplomy, medale oraz niezwykle atrakcyjne upominki rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Skład sędziowski stanowili doświadczeni zawodnicy i instruktorzy; Tomasz Bachowski –III Dan, Marek Wywiał – I Dan, Krzysztof Słaboń –II Kyu, Piotr Burski – II Kyu.

Organizatorem Mistrzostw Dąbrowy Górniczej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin rozgrywanych w ZSO nr 2 w Dąbrowie Górniczej, był Dąbrowski Klub Karate przy współpracy z Zagłębiowskim Klubem Karate Kyokushin.

Organizatorzy wyrażają wdzięczność i dziękują wszystkim osobom i firmom, które swym wkładem i zaangażowaniem przyczyniły się do przeprowadzenia imprezy.


Zobacz więcej zdjęć w galerii!

Zobacz informację o Zimowej Akademii Karate!

 


karate
joga
nordic
banner
banner
banner
banner
 Gdzie ćwiczyć
..