NORBERT SROKA TRZECI W MISTRZOSTWACH EUROPY KYOKUSHIN

 Podczas rozgrywanych w Legnicy XXVII Mistrzostwach Europy Kyokushin z udziałem 348 zawodników z 23 krajów, w tym 34 z Japonii, w składzie Polskiej Reprezentacji wystąpił zawodnik Dąbrowskiego Klubu Karate Norbert Sroka, który startując w konkurencji kumite semi kontakt, w kategorii wagowej + 80 kg wywalczył dla Polski brązowy medal.

To drugi medal Mistrzostw Europy w kumite dla tego młodego zawodnika, który już niejednokrotnie zaskakiwał swych rywali, zdobywając wiele medali w zawodach krajowych. Tym razem w rundzie półfinałowej spotkał się z zawodnikiem z Rosji. Po bardzo wyrównanej walce z dużo cięższym przeciwnikiem, pod koniec walki Rosjanin zastosował niedozwoloną technikę ręczną na twarz, w wyniku której decyzją lekarza walka została przerwana i pomimo faulu do finału przeszedł zawodnik Rosji, który ostatecznie zwyciężył i  zdobył złoty medal w najcięższej kategorii juniorów. 

Zawody rozgrywane były przez dwa dni i po raz pierwszy wystąpiła w nich reprezentacja Japonii, która wystawiła zawodników w każdej kategorii wiekowej co dodało niezwykłych emocji rozgrywanej rywalizacji. W pierwszym dniu odbywała się rywalizacja juniorów, kadetów i dzieci w kumite i kata a w drugim dniu rywalizacja seniorów w kumite i kata. Reprezentacja Polski wystąpiła łącznie w 30 osobowym składzie a funkcję trenera pełnili shihan W.Stolarczyk i shihan Z.Niedźwiedż.

Podczas oficjalnego otwarcia zawodów, którego dokonał Prezydent Miasta Legnica Tadeusz Krzakowski w imieniu Organizatora Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak podziękował Prezydentowi Miasta za ogromną pomoc i zaangażowanie bez której nie byłoby Mistrzostw Europy. Także podkreślił, że jedynym poważnym sponsorem ME była Fundacja KGHM Polska Miedź. W otwarciu wystąpili również Prezydent EKF Antonio Pinero i Prezes PZK Wacław Antoniak a ceremonię otwarcia uświetnił rytualny huk bębna Taiko w ramach pokazu shihana Noriyuki Tanaka z Japonii oraz jego dzięsięcioosobowej grupy. Zawodnicy zostali wprowadzeni przez wojowników ubranych w tradycyjne samurajskie zbroje.

Sędzią głównym turnieju był shihan Antonio Pinero i sędzią technicznym shihan Fernando Perez. Do składu sędziów oceniających występy zawodników powołany został również sensei Artur Sroka z Dąbrowy Górniczej, który sędziował walki zawodników.

Ostatnim akcentem zawodów była uroczysta Sayonara w Hotelu Qubus połączona z programem artystycznym oraz dyskoteką.

Z ramienia EKF i KWF w Mistrzostwach Europy uczestniczyli Prezydent EKF shihan Antonio Pinero, Wiceprezydent KWF shihan Hristo Traikov, Sekretarz Generalny Andrzej Drewniak, Skarbnik shihan Lars Hogquist i Członek Zarządu shihan Bertrand Kron.

Organizatorem ME był Polski Związek Karate a bezpośrednio V-prezes A. Drewniak i Sekretarz generalny M.Sokołowski. Kolejne 28.ME odbędą się 2-3 maja 2014 w Volos, Grecja.

Zobacz więcej zdjęć w galerii!

 


karate
joga
nordic
banner
banner
banner
banner
 Gdzie ćwiczyć
..