ZABAWA I OSTRE TRENINGI W LETNIEJ SZKOLE KARATE KYOKUSHIN

 Już po raz XIX spotkali się uczestnicy corocznej Letniej Szkoły Karate Kyokushin, którzy i tym razem, trenowali a także świetnie się bawili  w nadmorskich Sianożętach.


Jak co roku, tym razem blisko 70 osób przyjechało do Sianożęt, aby wziąć udział w corocznym obozie. Każdego dnia od wczesnych godzin porannych trenujący, pod okiem mistrzów w rodzinnej, pozytywnej atmosferze, doskonalili swe umiejętności, trenując i doskonale się bawiąc.


Innowacyjny program obozu zakładał szkolenie karate prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, obejmujące trening kihon, kata, kumite a także samoobronę, ćwiczenia ogólnorozwojowe, stretching i elementy jogi.


Każdy dzień rozpoczynał poranny bieg po plaży w kierunku Kołobrzegu z zestawem ćwiczeń, kończących się najczęściej, seriami uderzeń i kopnięć wykonywanych w falach Bałtyku. Kilkakrotne w ciągu dnia ożywcze kąpiele połączone z treningami,  plażowaniem i zabawą, pod okiem trenerów, opiekunów i ratownika, były stałym punktem programu każdego dnia. Wszyscy bawili się  w konkursach, grach zespołowych i indywidualnych oraz innych zabawach sportowo ruchowych. Mistrzowie karate najczęściej swym przykładem każdego dnia zachęcali i inspirowali ćwiczących do niecodziennych wyzwań. Oczywiście był również czas na plażowanie i zabawy dla najmłodszych a także spacery i marsze, a wszystko z wykorzystaniem walorów nadmorskiej natury i na świeżym powietrzu. Każdy dzień zaplanowany był tak aby był czas na treningi,  odpoczynek i zabawę.


Wśród dodatkowych atrakcji znalazł się trwający całą dobę tzw. „Dzień Uchi-Dachi”. Uczestnicy obozu spędzali w dojo całą dobę, będąc jeden dzień uczestnikami programu jaki dawniej przez trzy lata odbywali uczniowie legendarnego M.Oyamy, twórcy Kyokushin, którzy w tym czasie nie robili nic poza nauką karate, jedzeniem i odpoczynkiem.


 Podczas obozu nowicjusze przeszli zwycięsko „chrzest samuraja”, zorganizowany przez doświadczonych studentów kyokushin.


 Inną z ciekawych atrakcji był wyjazd do Kołobrzegu, połączony z morską przygodą na statku Pirat, a następnie zabawą w Aquaparku. Olbrzymim sukcesem okazała się również obozowa dyskoteka zorganizowana przy współudziale innych grup przebywających w ośrodku, podczas której objawiło się kilka tanecznych talentów na miarę programu „You can dance”;). Przed końcem obozu wszyscy wzięli udział w uroczystej sayonara, bawiąc się w występach kabaretowych, przygotowanych przez uczestników.
Na zakończenie rozegrany został „Wielki Obozowy Turniej Karate Kyokushin”. Startom towarzyszyły niesamowite emocje a łzy można powiedzieć, były normą;), występ każdego zawodnika  nagradzany był olbrzymimi brawami.
Miejsca medalowe zajęli;

W kategorii młodzik pasy białe;
I m – Oskar Baciąga

W kategorii młodzik pasy pomarańczowe;
Im - Cezary Piskorski
II m – Dawid Hadzik
III m – Jakub Babiarz

W kategorii młodzik pasy niebieskie;
I m - Karol Pałęza
II m - Mateuszem Jaciubkiem
III m - Bartosz Samek

W młodzik pasy żółte;
I m – Marceliną Rytel
II m - Magda Nieświec

W kategorii junior pasy pomarańczowe;
I m - Filip Wrzeszcz
II m – Daria Kucharz
IIIm – Patryk Dziuban

W kategorii junior pasy żółte;
I m - Norbert Sroka
II m - Michał Szyda
III m - Patryk Sroka


 Szczególne wyróżnienie za Najlepszą Postawę Kyokushin na obozie otrzymał Karol Palęza.


Dwa tygodnie nad morzem szybko upłynęły, pozostały wspomnienia. Zadowoleni z pobytu, uśmiechnięci, opaleni morskim słońcem i wiatrem, z nowymi umiejętnościami, pogłębioną wiedzą nt. karate kyokushin, a przede wszystkim z lepszą kondycją, sportowymi sylwetkami i pełni energii na kolejny rok, wszyscy wracają do codziennych zajęć.


 Żegnaj wakacyjna przygodo. Do zobaczenia za rok. OSU!


 #

 Organizatorem Letniej Szkoły Kyokushin był Zagłębiowski Klub Karate przy współpracy z Dąbrowskim Klubem Karate, Klubem Kyokushinkai Jaworzno, Chorzowskim Klubem Karate, Klubem Budo Częstochowa.


Zdjęcia z LSKK; www.facebook.com/pages/Terminatus-D%C4%85browa-G%C3%B3rnicza/113849201997839
Galeria zdjęć już wkrótce.

 


karate
joga
nordic
banner
banner
banner
banner
 Gdzie ćwiczyć
..