historia klubu

Pierwsza sekcja Karate Kyokushin na terenie Chorzowa powstała w 1975 roku i działała w ramach TKKF, do 1991 działała pod kierownictwem Janusza Trawki. Od 1991 roku do 1994 sekcja działała w ramach MORiS Chorzów prowadzona przez Marka Anioła. W 1994 głównym instruktorem został Adam Dzierwa i sekcja rozpoczęła działalność jako Filia Siemianowickiego Klubu Kyokushin Karate. W 1997 roku, staraniem członków, został utworzony Chorzowski Klub Kyokushin Karate a jego pierwszym prezesem został Adam Dzierwa.

Chorzowski Klub Kyokushin Karate - zarajestrowany i wpisany do rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej i związków sportowych dnia 9 grudnia 1997 roku. Klub posiada licencję Polskiego Związku Karate.

Prezesem klubu jest sensei Adam Dzierwa posiadający aktualnie stopień mistrzowski 3 dan /trzeci dan/. Pozostali członkowie zarządu to:

  • Andrzej Manecki - wiceprezes
  • Małgorzata Janiszewska - skarbnik

Celem Klubu jest rozwój fizyczny i kształtowanie charakterów członków Klubu poprzez trening Karate. Członkowie Klubu mają możliwość udziału w krajowych i zagranicznych zawodach sportowych oraz wyjazdu na letnie i zimowe obozy sportowe.

 
silownia
cardio
fitness


karate
joga
nordic
banner
banner
..