KARATECY Z DĄBROWY GÓRNICZEJ ZDOBYLI DWA MEDALE W MISTRZOSTWACH EUROPY

KARATECY Z DĄBROWY GÓRNICZEJ ZDOBYLI DWA MEDALE W MISTRZOSTWACH EUROPY
10 paź

Do składu Reprezentacji Polski na 34. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin w Świnoujściu zostali powołani czterej zawodnicy Dąbrowskiego Klubu Karate: Maksymilian Olczyk, Mikolaj Michalik, Igor Klimczyk oraz Jakub Wiślak, wszyscy na co dzień trenujący w Akademii Karate Kyokushin. Dwaj z nich stanęli na podium, zdobywając miejsca medalowe.

Startujący w konkurencji kata pośród reprezentacji 18 krajów Mikołaj Michalik zdobył srebrny medal a Maksymilian Olczyk medal brązowy. Do tury finałowej wszedł również Igor Klimczyk zajmujący ostatecznie czwarte miejsce, wszyscy w grupie wiekowej 12/13 lat. Wśród uczestników z dąbrowskiej drużyny był również Jakub Wiślak, który tym razem, niestety, znalazł się poza strefa medalową.

Wszyscy dąbrowscy zawodnicy wystartowali również w kategoriach kumite, tocząc bardzo zacięte i wyrównane pojedynki w eliminacjach mistrzostw. Dwaj z nich Maksymilian Olczyk i Igor Klimczyk po zwycięstwach w eliminacjach dotarli do ćwierć finałów mistrzostw, przegrywając ostatecznie poprzez wskazanie sędziów w walkach o miejsca medalowe z reprezentantami Armenii i Ukrainy.

Wszyscy uczestnicy mistrzostw zakwaterowani byli w 5 gwizadkowym Hotelu Radisson, gdzie odbyła się uroczysta Sayonara dla uczestników. Podczas mistrzostw wśród wydarzeń towarzyszących odbyło się coroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze EKF z udziałem Krajowych Reprezentantów na którym omawiano także sprawy organizacyjne Mistrzostw Świata Kyokushin w Krakowie 19-20 listopada 2021. Następne 35. Mistrzostwa Europy planowane są na Ukrainie w maju 2022.

Funkcje opiekunów i trenerów dąbrowskiej reprezentacji pełnili Artur Sroka i Norbert Sroka, wspierani przez rodziców zawodników. Wszyscy przeżyli niesamowite emocje i wrócili bogatsi o nowe doświadczenia, które z pewnością zaowocują w przyszłości.


Zarząd Dąbrowskiego Klubu Karate składa gorące podziękowania wszystkim osobom i firmom, które udzieliły wsparcia w przygotowaniach i wyjeżdzie zawodników na 34. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin w Świnoujściu .

Podziękowania dla rodziców startujących dzieci i trenerów. To dzięki Waszemu wsparciu i poświęceniu w okresie przygotowań cokolwiek było możliwe.

Podziękowania dla klubów współpracujących w Polskim Związku Karate, Śląskim Związku Karate, Małopolskim Związku Karate i Zachodniopomorskim Związku Karate z którymi mieliśmy możliwość wymiany doświadczeń podczas przygotowań.

Podziękowania również dla wszystkich osób, które zareagowały i hojnie wpłacały pieniądze na wyjazd podczas akcji poprzez portal zrzutka.pl.

Szczególne gorące podziękowanie dla sponsora – firmy F.H.P. ”OLCZYK ”  –  która sfinansowała zakup ubiorów dla całej dąbrowskiej reprezentacji.

To dzięki Wam wszystkim możliwe było spełnienie tak ambitnego marzenia przez młodych sportowców, jakim był start w Mistrzostwach Europy.
Domo arigato gozaimasu!       

Osu!