Karatecy wystartują w Mistrzostwach Europy

Karatecy wystartują w Mistrzostwach Europy
11 wrz

Czterech reprezentantów Dąbrowskiego Klubu Karate trenujących w Akademii Karate Kyokushin zakwalifikowało się do startu w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, które odbędą się 24-25 września w Świnoujściu. Trwają ostatnie dni  przygotowań przed zawodnikami. Dla klubu ta fantastyczna wiadomość zbiega się z rocznicą obchodów 35 lat działalności.

Pośród zawodników zakwalifikowanych do udziału, którzy będą reprezentować Polskę a tym samym Dąbrowę Górniczą w Mistrzostwach Europy znaleźli się Mikołaj Michalik, Maksymilian Olczyk, Igor Klimczyk oraz Jakub Wiślak na co dzień uczestnicy zajęć w Akademii Karate Kyokushin. Udział w Mistrzostwach Europy, to także otwarte drzwi do startu w listopadowych Mistrzostwach Świata.

Taki cel startowy zobowiązuje, wiedzą o tym zawodnicy, ich trenerzy oraz rodzice zawodników wszyscy robią co w ich mocy aby zrealizować założony program przygotowań, który trwa praktycznie od blisko pół roku. Cotygodniowe regularne treningi, udział w zgrupowaniach, seminariach  oraz zawodach i sparingach to tylko niektóre z elementów przygotowań. Należy dodać, że dobrymi elementami w przygotowaniach były zgrupowania w Skale i Wieliczce organizowane przez Małopolski Okręgowy Związek Karate, zgrupowanie w Katowicach Śląskiego Związek Karate oraz Seminarium z sensei Michałem Wernerem w Sianożętach.  Sierpień obfitował także w treningi podczas obozu nad morzem w Sianożętach oraz podczas Zgrupowania Kadry Narodowej w Świnoujściu. W przygotowania wpisały się również sprawdziany podczas startu w Pucharze Śląska oraz  Turnieju w Żorach i Sianożętach, które zaowocowały licznymi medalami.

Z uwagi na to, że Polski Związek Karate i klub nie uzyskały dofinansowania na start w mistrzostwach z Ministerstwa Sportu czy Urzędu Miasta, klub zwrócił się do ludzi dobrego serca o wsparcie startu młodych zawodników poprzez celową zbiórkę. Szczegóły akcji znajdują się na zrzutka.pl pod linkiem https://zrzutka.pl/23zpjy  . W obecnej sytuacji każda kwota ma znaczenie!

Trzymajmy kciuki za dobry występ zawodników podczas Mistrzostw Europy a tymczasem klub zaprasza na nowy sezon treningowy, który rozpoczyna się od września i potrwa do następnych wakacji. Rozpoczęty został nabór na zajęcia karate w grupach z podziałem na wiek i stopień zaawansowania ćwiczących. Pierwsze kroki mogą stawiać już czterolatki a górna granica wieku nie jest określona. Szczegóły naboru znajdują się na fanpage klubu https://www.facebook.com/klub.terminatus , kontakt tel. 504 296 603..

Poniżej wybrane fotorelacje z przygotowań: