SUKCESY ZAWODNIKÓW DĄBROWSKIEGO KLUBU KARATE

SUKCESY ZAWODNIKÓW DĄBROWSKIEGO KLUBU KARATE
07 lip

Kolejny bardzo dobry start zaliczyli reprezentanci Dąbrowskiego Klubu Karate trenujący w Akademii Karate Kyokushin podczas Ogólnopolskiego Turnieju Sari Cup w Żorach. Pośród ponad 320 startujących zawodnicy zdobyli 6 medali startując w konkurencjach kata i kumite.

Miejsca na podium zajęli:

  • Maksymilian Olczyk – I miesiące kat. kumite semi kontakt młodzików – 45kg,
  • Mikołaj Michalik – III miejsce kat. kumite semi kontakt młodzików – 55kg, III miejsce kata,
  • Igor Klimczyk – III miejsce kat. kumite semi kontakt  młodzików – 45kg,
  • Kacper Buchwald  – III miejsce kat. kumite semi kontakt kadetów +40kg,
  • Szymon Burski – III miejsce kat. kumite semi kontakt kadetów – 35kg, IV miejsce kata.

Gratulacje za dobry start w turnieju oraz zwycięskie walki w eliminacjach należą się również dla Jakub Wiślak, Ksawery Knapek, Dudek Stanisław, Jakub Niepsuj. Wszyscy zawodnicy wygrali swe pierwsze walki, niestety musieli uznać zwycięstwo swych przeciwników w kolejnych etapach turnieju.

Cieszymy się z kolejnego dobrego startu tak dużej grupy naszych zawodników. Tym bardziej cieszą zdobyte medale a wśród nich naszych członków Kadry Śląska: Maksa, Igora i Mikołaja, których start i wynik potwierdzają dobry poziom i przygotowanie. Taki występ dobrze rokuje i pozwala myśleć z optymizmem o kolejnych startach.

W tym roku Dabrowski Klub Karate obchodzi 35 lat swojej działalności szkoleniowej i wychowawczej i jest bardzo budujące to, ze mamy kolejne pokolenie utalentowanych i zaangażowanych zawodników z którymi wierze, że można sięgać po jeszcze nie jedne medale w tym medale na  Mistrzostwach Polski i Europy – mówi trener zawodników Artur Sroka.

Funkcję sędziów podczas turnieju pełnili sensei Artur Sroka i Dariusz Jarczyński a sekundanta i opiekuna zawodników Norbert Sroka. Organizatorem turnieju był Klub Karate Shogun w Żorach kierowany przez sensei Dariusza Kudyka.