SUKCESY W PUCHARZE ŚLĄSKA KARATE KYOKUSHIN

SUKCESY W PUCHARZE ŚLĄSKA KARATE KYOKUSHIN
10 cze

Bardzo dobry występ odnotowali zawodnicy Dąbrowskiego Klubu Karate trenujący w Akademii Karate Kyokushin, którzy zakwalifikowali się do  startu w Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin w Katowicach. Reprezentanci klubu zdobyli 5 medali stając na podium,  wszyscy weszli do ćwierć finałów w kumite. Trzech reprezentantów zakwalifikowało się do finału kata.

Pośród blisko 300 zawodników, przy niektórych kategoriach  liczących blisko 40 zawodników reprezentujących najsilniejsze kluby Śląska, miejsca na podium wywalczyli:

Maksymilian Olczyk – 1 miejsce  kumite semi kontakt młodzików – 40kg,
Magdalena Bensel – 2 miejsce kat. kumite semi kontakt kadetek + 30kg,
Jakub Wiślak  – 3 miejsce kat. kumite semi kontakt młodzików – 50kg,
Igor Klimczyk –  3 miejsce kat. kumite semi kontakt młodzików – 45kg,                           
Kacper Buchwald  – 3 miejsce kat. kumite semi kontakt kadetów + 40kg.

Wielkie brawa za wspaniały występ należą się również pozostałym startującym zawodnikom; Mikołajowi Michalikowi ( wszedł do tury finałowej w kata), Amelii  Hermańskiej (weszła do tury finałowej kata), Marcelowi Pałce,  Jakubowi Niepsujowi, Ksaweremu Knapkowi, Nataszy Bryksy( weszła do tury finałowej kata). Wszyscy zawodnicy startowali w konkurencjach kata i kumite semi kontakt.

Podczas ceremonii rozpoczęcia turnieju odbyło się oficjalne wręczenie powołań do Kadry Śląska Młodzików dla zawodników i zawodniczek, którzy na podstawie wyników Mistrzostw Makroregionu zdobyli kwalifikację. Wśród wyróżnionych powołaniem znaleźli się trzej zawodnicy Dąbrowskiego Klubu Karate: Mikołaj Michalik, Maksymilian Olczyk oraz Igor Klimczyk.

Rolę sędziego podczas Pucharu Śląska Dzieci i Młodzieży pełnił sensei Artur Sroka a opiekunem i sekundantem zawodników był senpai Norbert Sroka. Organizatorem Pucharu Śląska Dzieci i Młodzieży był klub TKKF Czarni przy współpracy z Śląskim Związkiem Karate i Urzędem Miasta Katowice.